Bodrum Web Tasarım

web tasarım

 

WEB TASARIM HAZIRLATIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ

Web Tasarım Yasalara Uygunluk

Web tasarım hazırlanırken; hizmet sözleşmesi, ödemenin faturalandırılması, lisanslı yazılım kullanımı ve sunucu altyapılarının internet üzerinden işlenen suçların denetimi için Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun yetki belgesine sahip olması gerekmektedir.Aksi durumlarda sorumlu olduğunuzu unutmayın.

Web & Grafik Tasarım
Web tasarım hazırlanırken, müşterinin isteği doğrultusunda karşılıklı görüşmelerle eskizlerin oluşturulması ve grafiklerin kurumsallıkla eşleşmesi sağlamak gerekmektedir.

Web Programlama Seçenekleri
Web tasarım hazırlanırken, isteğe en uygun çözümler sağlayan programlamanın belirlenmesi.

Web Tasarım Optimizasyonu & SEO
Web tasarım hazırlanırken hedeflenen arama motoru kriterleri önemsenir.Büyük arama motorları;  Google, Yandex, Bing, Yahoo için belirli kıstaslar vardır.Bu arama motorlarında üst sıralarda yer almak için istedikleri yönergeler takip edilmelidir.

Tarayıcı Uyumluluğu ve Sorunsuz Görüntüleme
Web tasarım hazırlanırken kullanılan web tarayıcılarının(Opera, Chrome, İExplorer, Firefox, vb.) tamamında test edilmelidir.Ayrıca, web sitesinin mobil cihazlarda da sorunsuz görüntülenmesi gerekmektedir.Müşteri isteği doğrultusunda mobil web tasarım hazırlanmalıdır.

Sosyal Medya ve Google Reklam
İnternet kullanıcılarının takip ettiği popüler sosyal medya sitelerinde(Google+, Facebook, Twitter vb.) profesyonelce hazırlanmış kurumsal sayfaların oluşturulması.Ayrıca Google Adwords reklam seçeneğinin kullanılması ile web sitenizin trafiğinin arttırılması

İnternetteki başarınız için iyi bir Ranking (pozisyonlanma) belirleyicidir!
Arama Motorlarının önemi internet kullanıcıların hareket tarzı takip edilince ortaya çıkıyor.

İnternette kullanıcıların:

  • % 70 doğrudan bilgi araması yapıyor.
  • Bunun % 80’i arama motoru kullanıyor.

İnternetteki milyarlarca web sitesinin arasında arama sonuç listelerinde en ön sırada SEO(Search Engine Optimization –Suchmaschinenoptimierung) ile bir pozisyon elde etmek için birçok parametreye dikkat edilmesi gerekiyor. Sadece Google 2004 yılında 4,3 milyar Web sitesi indekslenmiştir.

Mobil Sonuçlar Şaşırtıcı

Araştırmalar insanların sabah uyandığında ilk yaptığı iş cep telefonuna uzanmak olduğunu gösteriyor.. %90’ı, cep telefonlarının asla yanlarından ayrılmadığını söylüyorlar.Potansiyel Müşterilerinize ulaşmak ve onları cezbetmek istiyorsanız, internet sitenizin mobil uyumlu olması zorunlu. Bu iş bu kadar basit.
Ancak,yapılan bir araştırma gösteriyor ki,bu kişilerin bir şekilde ilişkisi olan (örneğin ürün veya hizmet satan) şirketlerin %70’inin bir mobil uygulaması yok. Dahası %86’sının mobil uyumlu bir internet sitesi de yok.Kullanıcılarının %50’si, günde en az bir kere bir işletmenin internet sayfasına girdiklerini söylüyorlar. Burada kaçan fırsatlar herhalde daha iyi anlatılamazdı.